Vinný lístek

  • Česká vína
  • Šumivá vína

MORAVSKÁ VÍNA BÍLÁ

Veltlínské zelené – zemské „Vinařství Holánek“ 0,75 l / 199,- Kč 0,1 l / 29,- Kč

Oblast Moravská – podoblast Mikulovská
Odrůdy: Veltlínské zelené

Víno slámové barvy se zlatavými odlesky. Delikátní ovocné aroma, jež se potvrzuje i v chuti. Je svěží a skvěle doplní italské speciality a saláty.

Rulandské šedé – pozdní sběr „Vinařství Holánek“ 0,75 l / 299,- Kč

Oblast Moravská – podoblast Mikulovská
Odrůdy: Rulandské šedé - polosladké

Velmi příjemné harmonické víno z dobrého ročníku. Ve vůni najdeme akátový med a rozinky.Chuť je intenzivní ovocitá s tóny karamelu a mandlí. Každý doušek příjemně doznívá. Víno je vhodné k sýrům a to i těm výraznějším.

Ryzlink vlašský – pozdní sběr „Vinařství Holánek“ 0,75 l / 299,- Kč

Oblast Moravská – podoblast Mikulovská
Odrůdy: Ryzlink vlašský

Barva bledě slámová se zelenými odlesky. Víno s ovocným a delikátním buketem se suchou a osvěžující chutí a dlouhým závěrem. Vhodné k rybám nebo jako aperitiv.

Pálava – pozdní sběr „Vinařství Holánek“ 0,75 l / 299,- Kč

Oblast Moravská – podoblast Mikulovská
Odrůdy: Pálava - polosuché

Víno se vyznačuje příjemnou intenzivní vůní po růžích nebo šeříku, kterou ocení nejeden milovník aromatických vín. V chuti potěší líbivý zbytkový cukr a jemná kyselina. Najdeme tu atraktivní tóny tropického ovoce a lučního medu. Víno doporučujeme podávat například ke kuřecímu masu nebo ovocnému dezertu. Můžeme ho však doporučit i k silněji kořeněným jídlům, k paštikám, ke sladkým úpravám masa, k ovčím či kozím sýrům.

MORAVSKÁ VÍNA RŮŽOVÁ

Zweigeltrebe rosé – kabinetní výběr „Vinařství Holánek“ 0,75 l / 310,- Kč

Oblast Moravská – podoblast Mikulovská
Odrůdy: Zweigeltrebe

Vyšší „valentýnská“ zamilovaná růžová barva. Aroma i buket jsou plné třešní, které přecházejí i do chuti. Typické trendové růžové víno, kterého jsou plná ústa. Suchá chuť obohacená o příjemné třísloviny z modrých hroznů láká k dalšímu doušku a zve k partnerství polotvrdé sýry holandského typu – Goudu nebo Eidam.

MORAVSKÁ VÍNA ČERVENÁ

Frankovka – zemské „Vinařství Holánek“ 0,75 l / 199,- Kč 0,1 l / 29,- Kč

Oblast Moravská – podoblast Mikulovská
Odrůdy: Frankovka

Víno temné červené barvy, jež je pro Frankovky typická, do níž jsou zakomponovány purpurové odstíny. Ve vůni je cítit vyzrálé drobné lesní ovoce a koření. V ústech je plné s decentní tříslovinou a jemnou kyselinou.

Svatovavřinecké – zemské „Vinařství Holánek“ 0,75 l / 199,- Kč 0,1 l / 29,- Kč

Oblast Moravská – podoblast Mikulovská
Odrůdy: Svatovavřinecké

Víno rubínové intenzivní barvy s jemným aroma červeného ovoce. Příjemný tón nasládlé višně. Velmi harmonické, lehké a svěží. Skvěle se snoubí například s pokrmy z králíka.

Rulandské modré – výběr z hroznů „Vinařství Holánek“ 0,75 l / 299,- Kč

Oblast Moravská – podoblast Mikulovská
Odrůdy: Rulandské modré

Moderní zajímavé víno u něhož vás nejprve zaujme jeho bledě rubínová až koňaková barva. Již při prvním přivonění objevíte krásnou vůní višní a černých třešní. V chuti se prolíná kompotovaná třešeň a sušená švestka. Velmi dobře se hodí k jídlům z tmavého masa a zvěřiny, ale je možné ho ochutnat i se skopovým a nebo čínou.

ŠUMIVÁ VÍNA

Bulle de Blanquette No.1 Rosé Crémant 0,75 l / 560,- Kč

Růžové šumivé víno vyrobené tradiční šampaňskou metodou kvašením v láhvi. Je složeno z klasických odrůd jako v slavné Champagne. Toto víno má svěží, ovocnou chuť s velmi jemným perlením a v závěru se objevuje dotyk modrých odrůd. Často se říká, že šumivé víno lze kombinovat s celým menu, toto víno není výjimkou.

Moët & Chandon Brut Imperiál 0,75 l / 1.200,- Kč

Dokonale vyvážené šampaňské, které je známé po celém světě. Svěží symfonie ovocných chutí a vůní dělá z tohoto šampaňského skvělý aperitiv. O Champagne se říká, že je to jediné víno které lze kombinovat s celým menu.

Moët & Chandon Rosé Imperiál 0,75 l / 1.400,- Kč

Moët & Chandon Rosé Imperial je vyhledávané a žádané víno. Nabízí tři odrůdy a skvělou kombinaci mnohačetných rozmanitostí. Vůně jahod, malin a angreštu přechází do jemné a svěží chuti plné lahodného perlení. Rosé Imperial je úžasné víno pro potěšení! Tři zakladni odrůdy Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonnay míšené s červeným vínem z nejlepšich roubů Pinot Noir.